1 / 12
Vintage tuner Dual CT 1440
2.000 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

10.09.2022 12:02

Гази Баба / Скопје

Се продава стерео тјунер Dual CT 1440 (vintage 1978-79). Тјунерот си работи перфектно и одлично ги фаќа сите станици во Македонија и неколку радио станици од соседниве земји. Тјунерот има 7 мемории кои рачно се местат. Работат сите сијалички и сите ВУ-метри. Убав за гледање а уште поубав за слушање. Звукот е подобар и од ЦД. Произведено во Германија. На вибер праќам видео за исправноста а можна е и проба на лице место. Праќам и по карго. Повеќе информации на телефон.

Specifications
Type: Mono/Stereo Tuner
Tuning Bands: FM, MW, LW, SW
Tuning Scale: Analogu

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

Трајче
Потврден огласувач
070/340-339
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам