1 / 12
Opel Ascona...Askona 1.6s Luxus
5.000 €
Цената е фиксна
21.03.2023 10:24

Кавадарци / Кавадарци

Марка:

Opel

Модел:

Ascona

Година:

1983

Гориво:

Бензин

Километри:

75000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Црвена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

12.2023

Сила на моторот:

66 kw / 90 ks

Kласа на емисија:

Останато

Asconata e od vtor sopstvenik,so pominati 78.000 kilometri...prva farba...bez korozija bez zabeleski,motorot e 1.6 so 66kw...90...ks so dvogrlen karburator...registrirana cela godina...so nov akumulator i novi gumi...pali vozi...enterierot e bukvalno kako nov...kolata se prodava isklucitelno za pari bez zameni...i samo za ozbilni i ceniteli na ovoj tip na avtomobili...za poveke info na tell...cenata e FIKSNA...

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

MARJAN
Потврден огласувач
076355666
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам