1 / 12
Opel Insignia 2.0 CDTI Edition
8.500 €
15.09.2022 14:40

Охрид / Охрид

Марка:

Opel

Модел:

Insignia

Година:

2008

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

96 kw / 131 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Opel Insignia 2.0 CDTI Edition
-Година на производство: 2008
-Прва регистрација: 12/2008
-Гориво: Дизел
-Километража: 244 200 km
-Моќност: 96kw/130кс
-Зафатнина на моторот: 1956cc
-Менувач: Автоматски
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 7.5l/100km; отворено 4.5l/100km; просечно 5.6l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-автоматски светла
-навигација DVD 800 Navi
-фабричко радио со ЦД
-борд компијутер
-електрично прилагодување на предни седишта
-паркинг сензори
-Bluetooth конекција
-прилагодлив кожен волан со аудио команди
-фабрички алуминиумски тркала
-приказ на надворешна температура
-електрични надворешни ретровизори со греење
-сензори за дожд
-металик боја
-ISOFIX за детско седиште
-електрика на сите стакла
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
Платени сите давачки до регистрација
Сервисна историја
Потврда за км.
Цена 8500 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Peugeot 208 1.6 HDi Active

7400 €

Hyundai i30 1.6 CRDi Classic

5000 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам