1 / 12
FORD Mondeo Titanium (casino royale JB car
8.500 €
8.900 €
13.09.2022 22:31

Охрид / Охрид

Марка:

Ford

Модел:

Mondeo

Година:

2009

Гориво:

Дизел

Километри:

150000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Златна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2022

Сила на моторот:

116 kw / 158 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Мондеото е во одлична состојба, како моторно и каросериски,нема ниту една маана(има некој мали гребки од паркинг, од лева страна, но по гледање на колата може да се средат на мој трошок) Редовно сервисирана и гаражирана.
Купено е од МИ-ДА Скопје. Најголем дел од километрите се поминати на отворен пат. 2.0 TDCi дизел мотор со 140КС и е со многу ниска потрошувачка, а воедно доволно брз.Голем багажник со голема
зафатнина, идеална за такси или возило за превоз на подолга релација.
Се работи за Mondeo Titanium, односно највисокото ниво на опрема на конкретниот модел. Од опрема има:
- ABS
- елекрични прозорци и ретровизори
- електрика на предно седиште
- Борд компјутер во боја Fordconvers+
- Автоматски светла
- Задни паркинг сензори
- Bluetooth, aux, USB port
- 16 инчи алуминиумски Titanium бандажи
- 4 летни Ханкок и 4 зимски фелги без гуми

Вреди да се види

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

saso
Потврден огласувач
075439488
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам