1 / 12
BMW 3er 318d Lounge 8G Automatic
16.900 €
31.05.2023 09:42

Охрид / Охрид

Марка:

BMW

Модел:

318

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2022

Сила на моторот:

105 kw / 143 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

BMW 3er 318d Lounge 8G Automatic
-Година на производство: 2014
-Прва регистрација: 04/2014
-Километража: 193 760 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 105kw/143кс
-Зафатнина на моторот: 1995cc
-Менувач: Автоматски
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Белгија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.5l/100km; отворено 3.8l/100km; просечно 4.4l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Навигација
-Темпомат
-Паркинг сензори (звучни, оптички)
-Подеслив кожен волан со команди
-кожен ентериер
-Board компјутер
-автоматски светла
-Алуминиумски бандажи
-централно заклучување
-фабрички тонирани стакла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-електрика на предни стакла изадни стакла
-LED стоп светла
-ASR
-ESP
-ABS
-Еуро кука
Платени сите давачки до регистрација
Два клуча
Потврда за км
Безпрекорна состојба
ЦЕНА 16 900 ЕУР

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам