1 / 8
Casovnik smart health watch Fitbit sense - Часовник
195 €
215 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

04.12.2022 10:53

Кавадарци / Кавадарци

Состојба на предмет
Нов

Најпродаваниот часовник кои има и медицински фукции за следење на здравјето. Купен во Америка.

Следење на стресот EDA
Сензор за температура на кожата
Известувања за здравјето на срцето ECG анализа
GPS
Анализа на спиење и подобрување на сонот
Врвен дизајн со метална рамка и иноксен основен дел
Батерија 5-7 дена
Fitbit Pay
Водоотпорен до 50м
Гласовно одговарање на пораки и команди
Spotify-музички контролер
ЕДА откривање и управување со стресот
Апликацијата EDA Scan for Sense открива електродермична активност и контрола на стресот
Известувања за високи и ниски отчукувања на срцето
Мерење на сатурација на кислород и известување во случај на ниски концетрации.
Сензор за препознавање на хрчење и следење на времетраењето
Неделни репорти за состојба на здравјето


HEALTH
Stress Management Score
EDA Scan App
Reflection
Fitbit ECG App
Irregular Heart Rhythm Notifications
On-Wrist Skin Temperature Sensor
Oxygen Saturation (SpO2) Monitoring
High & Low Heart Rate Notifications
24/7 Heart Rate Tracking with PurePulse® 2.0
Breathing Rate
Heart Rate Variability
Sleep Stages & Sleep Score
Smart Wake
Sleep Mode
Snore & Noise Detect
Menstrual Health Tracking

FITNESS
Daily Readiness Score
Built-In GPS
Workout Intensity Map—In App Only
Active Zone Minutes
Heart Rate Zones
20 Goal-Based Exercise Modes + SmartTrack™
Swimproof
All-Day Activity Tracking
Do Not Disturb Mode

SMART
Voice Assistant
Calls From Your Wrist
Call, Text & App Notifications
Music Experience
Fitbit Pay™
Always-On Display Mode
Apps on Your Wrist
Find My Phone App
Clock Faces

DESIGN & MORE
6+ Day Battery
Fast Charging
Biosensor Core
Leading Edge Design
Infinity Band
Accessories
Fitbit App

Категорија: Часовници и Накит / Часовници / Останато

Се продава / Можна е замена од:

Zogodni
Потврден огласувач
078430784
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам