1 / 12
Mercedes-Benz A 180 CDI BlueEfficiency Style AUTOMATIC
15.300 €
27.09.2022 16:18

Охрид / Охрид

Марка:

Mercedes-Benz

Модел:

A 180

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

80 kw / 109 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Mercedes-Benz A-Klasse A 180 CDI BlueEfficiency Style AUTOMATIC F1 7G-DCT
⮚ Година на производство: 2014
⮚ Прва регистрација: 08/2014
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 206 390 km
⮚ Моќност: 82kw/110кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1461cc
⮚ Менувач: AUTOMATIC F1 7G-DCT
⮚ Еколошка класа: EURO 5
⮚ Земја на потекло: Белгија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 4.8 l/100km; отворено 3,8/100km;
просечно 4.1 l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Клима
- Навигација
- Спортски седишта
- Систем за контрола на патувањето (темпомат)
- Bluetooth интерфејс
- USB интерфејс
- AUX-IN
- Аудио контроли на воланот
волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- магленки
- Алуминиумски бандажи
Два клуча
Еден претходен сопственик
Потврда за км.
Беспрекорна состојба
Цена 15 300 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

УАЗ Пикап 4х4 PREMIUM

1 €

BMW 5er 530d

18900 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам