1 / 12
Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMotion DSG 7G Automatic
12.300 €
27.09.2022 16:18

Охрид / Охрид

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Touran

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

77 kw / 105 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

• Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMotion
DSG 7G Automatic
• -Година на производство: 2014
• -Прва регистрација: 04/2014
• -Километража: 226 037 km
• -Гориво: Дизел
• -Моќност: 77kw/105кс
• -Зафатнина на моторот: 1598cc
• -Менувач: Автоматик Transmission 7-speed DSG
• -Еколошка класа: EURO 5
• -Земја на потекло: Германија
• -Потрошувачка (за ново возило):
• градска 6.5l/100km; отворено 4.7l/100km; просечно 5.3l/100km

Дополнителна опрема
• -Темпомат
• -Климатроник двозонски
• -Навигација Business package Premium Navigation module RNS 315
• -Start/stop систем
• -фабричко радио Touch screen со CD
• -подеслив кожен волан
• -греење на седишта
• -Board компјутер
• -подесување на возачко седиште
• -автоматски светла
• -оптички паркинг сензори
• -Магленки
• -електрични надворешни ретровизори со греење
• -греачи на задно стакло
• -електрика стакла
• -Еуро кука
• ПЕРФЕКТНА СОСТОЈБА
• Еден претходен сопственик
• Сервисна историја со сите редовни сервиси
• Платени сите давачки до регистрација
• 2 клуча
• ЦЕНА: 12 300 eур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

УАЗ Patriot Premium Lux Automatic 4х4 2021

1 €

Nissan Note 1.5 dCi Acenta

3900 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам