1 / 12
VW TOURAN TDI 105KS BLUEMOTION COMFORTLINE 2011
По Договор
7 €
28.11.2022 15:05

Крива Паланка / Крива Паланка

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Touran

Година:

2011

Гориво:

Дизел

Километри:

180000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Црвена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

77 kw / 105 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

.

Модел:VW TOURAN 105ks BLUEMOTION COMFORTLINE /Моноволумен
Произведено:2011год
Гориво:Дизел
Мотор:105HP Еуро5 б
Менувач:Мануелен 6 брзини
Боја:Црвена Металик
Километри:183000km

Увоз од Италија.Платени давачки до регистрација.

Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка без удари.

Возилото е екстра добра состојба.Вози како ново.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Слободна проверка со ваш мајстор или во овластен сервис.

4 скоро нови гуми,2 клуча

Опрема:
-VW MULTIMEDIА(,ЦД МП3,АУХ,БЛУТУТ,)
-Кожен серво волан
-Борд компјутер
-Темпомат
-Климатроник двозонски
-Парктроник напред назад
-ЛЕД Штопови
-Електрика на прозорци и ретровизри
-Централно со далечинско
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки
и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од: Претпријатие

AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Потврден огласувач
072231828**********078227781
Испрати Е-маил до огласувачот

MERCEDES GLK 220 CDI 4MATIC AVTOMATIK 7G 2011

0 €

BMW X1 2.0D 143KS XDRIVE 4X4 NAVI AUTOAMATIC 2011

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам