1 / 3
Недвижен имот во село Луке, Крива Паланка
1 €
22.11.2022 13:19

Крива Паланка / Крива Паланка

Квадратура:

31000 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Продавам имот од околу 31000 метри квадратни во Букова и Борова шума, Ниви и Ливади со Овоштарник на јаболко и модри сливи, Викендица градена во стар стил но внатрешноста не е завршена.
На само 100 метри од викендицата има кладенец со многу ладна вода за пиење.
Имотот се наога на надморска висина од околу 1050 метри.
Има орев здрав кој сеуште дава род а се наоѓа до самата Викендица кој датира од 1900 година.

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Ivica
Потврден огласувач
070328434
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам