1 / 8
Seat Ibiza
5.300 €
28.03.2023 11:12

Кисела Вода / Скопје

Марка:

Seat

Модел:

Ibiza

Година:

2009

Гориво:

Бензин / Плин

Километри:

160000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2023

Сила на моторот:

51 kw / 69 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Seat Ibiza 1.2 51KW
*неувезена, втор сопственик (161 000km)
*атестиран плински уред Lovato, со сервисна книшка, монтиран во Плимонт
*мал сервис пред 1200km (уље 5W-40 Mannol + филтри)
*сменети два амортизери Autoprime(позади) комплет со буфери пред 1000km( 2 год гаранција)
*сет ламела, потисна и друг лагер на 155000km
*4 летни гуми+4 зимски гуми
Возилото е во одлична состојба. Поседува електрика на сите 4 прозори, команди на волан, потпирач на рака, оригинални Seat патосници.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Filip
Потврден огласувач
072 230334
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам