1 / 2
Se otstapuva parcela so markica vo Centar
1 €
26.11.2022 14:21

Битола / Битола

Број на соби:

9

Квадратура:

320 m²

Број на спратови:

3 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

160 m²

Тип на домот:

Останато

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Број на балкони:

4 Балкони

Број на бањи:

Повеќе од 4

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Centar

Se otstapuva parcela so markica(moznost MINI ZGRADA so 6 stanovi ) CENTAR Vo zamena za prostor vo istata(ili drugo mesto)…postoeckiot objekt mozi da se srusi ili temelno da se renovira (ne e pod zastita na spomenici).novata markica e 160m2 vo osnova so moznost za erker… (suteren,dva sprata i podkrovje) e dozvolena visina so moznost za parkinzi vo dvor 150m2 …se naoga vo blizina na skopska pivara,kaj crkvata Sv.Petka.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

DB
Потврден огласувач
075234388
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам