1 / 3
VIVAX tablet TPC-705 Kids 7 - Novi
3.750 МКД
Со вклучен ДДВ
3.990 МКД
31.08.2022 13:24

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Марка:

Vivax

Големина на екранот:

7" инчи

Vivax tablet TPC-705 Kids е таблет специјално адаптиран и дизајниран за забава и едукација на најмладите. Таблетот доаѓа со веќе инсталирани апликации за деца со фокус на безбедност при употреба. Апликациите овозможуваат комплетна родителска контрола и надзор при употребата на таблетот, блокирање на потенцијални опасности и несоодветна содржина за децата. Нуди содржина соодветна за деца, едукативни игри коишто самите можете да ги одберете, нуди филтрирање и заштита од интернет содржина на која што вашето дете има пристап. Пристап до две опции за користење: родителски и детски пристап. Опција за креирање на повеќе детски кориснички сметки при што родителот може и далечински да пристапи до таблетот преку својот мобилен телефон (со посебна апликација iWawaParent).

Технички карактеристики
Големина на Екран: 7инчи
Дисплеј: IPS/PLS
Резолуција: 1024x600
Процесор: Quad-Core 450GHz
Рам меморија: 1GB
Внатрешна меморија: 16GB
OS: Android 9.0
Боја: Црна (+ портокалова заштитна силиконска маска)
Димензии (mm): 22.2ш х 14.5в
Камера предна: 0.3Mpix
Камера задна: 2Mpix
Конекција: 3G
Батерија: 2100mAh

Poveke informacii na:

www.premium.com.mk
Tel. 02/ 32 32 488

Категорија: Компјутери / Таблети

Се продава од:

R
Kosta Novakovik 17
Потврден огласувач
02/ 3232488
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам