1 / 3
VIVAX tablet TPC-807 8" 4G GPS GSM Android 11 - Novi- Novi
6.200 МКД
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
31.08.2022 13:30

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Марка:

Vivax

Големина на екранот:

8" инчи

VIVAX tablet TPC-807 4G GPS GSM Android 11 GO

Доверлив, лесен и пренослив наменет за сите возрасти и за сите намени. Vivax tablet TPC-807 4G е исклучително лесен со само 360гр и ергономичен дизајн е совршен сопатник за секоја пригода. Идеален спој на најновиот Android 11 Go софтвер и врвни технички карактеристики со враден LTE (4G) модул и пристап до мобилен интернет каде и да сте. Таблетот има вградена внатрешна меморија од 32GB и можност за надградба до 64GB со MicroSD картичка. Голема батерија од 4000 mAh за безгрижна и долготрајна употреба и две камери за лесна видео комуникација и фотографирање.

Технички карактеристики
Големина на Екран: 8инчи
Дисплеј: IPS/PLS
Резолуција: 1280x800
Процесор: Quad-Core 1.5GHz
Рам меморија: 2GB
Внатрешна меморија: 32GB
OS: Android 11 GO
Боја: Црна
Димензии (mm): 125 x 212
Камера предна: 2Mpix
Камера задна: 5Mpix
Конекција: 4G
Батерија: 4000mAh
GPS: да
GSM: да

Категорија: Компјутери / Таблети

Се продава од:

R
Kosta Novakovik 17
Потврден огласувач
02/ 3232488
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам