1 / 2
VIVAX tablet TPC-105 10.1" 4G GPS GSM Android 11 - Novi
7.490 МКД
Со вклучен ДДВ
31.08.2022 13:33

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Марка:

Vivax

Големина на екранот:

10" инчи

VIVAX tablet TPC-105 10.1" 4G GPS GSM Android 11 GO

Брз и доверлив за секоја намена за читање онлајн вести, за онлајн шопинг или пак за гледање на вашите омилени серии. Vivax tablet TPC-105 4G има совршен спој на најновиот Android 11 Go софтвер и врвни технички карактеристики со враден LTE (4G) модул и пристап до мобилен интернет каде и да сте и батерија со огромен капацитет од 5800 mAh што ќе ви овозможи целодневна забава. Големиот екран од 10.1 инчи е совршен за едукација, забава но и за деловна употреба.

Технички карактеристики
Големина на Екран: 10.1инчи
Дисплеј: IPS/PLS
Резолуција: 1280x800
Процесор: Quad-Core 1.8GHz
Рам меморија: 3GB
Внатрешна меморија: 32GB
OS: Android 11.0
Боја: Сива
Димензии (mm): 200 х 470
Тежина: 470гр
Макс.поддржана MicroSD: 64GB
Камера предна: 2Mpix
Камера задна: 5Mpix
Конекција: 4G/LTE, 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0
Батерија: 5800mAh
GPS: да
GSM: да

Poveke informacii na:

www.premium.com.mk
Tel. 02/ 32 32 488

Категорија: Компјутери / Таблети

Се продава од:

R
Kosta Novakovik 17
Потврден огласувач
02/ 3232488
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам