1 / 4
Polnac za Akumulator 6/12V
1.250 МКД
16.11.2022 15:36

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Дигитален полнач за Акумулатор. Полначот за батерии е совршен за полнење на сите 6V / 12V батерии со оловна киселина / SLA / VRLA / GEL / AGM / WEТ за автомобили, мотоцикли, батериски косилки, глисери, АТВ и сл.

✅ Влезен напон: AC 100V~240V, 50~60Hz.
✅ Номинален излез: 6V / 12V DC 1A.
✅ Идеален за мотоцикл, автомобил, мали батерии и сл.
✅ Автоматско прилагодување - Зимски и режим на полнење AGM.
✅ Автоматското полнење ја штити вашата батерија од преполнување.
✅ LCD Дисплеј
✅ Заштита од краток спој.
✅ Обратна заштита на поларитетот.
✅ Заштита од преоптоварување.
✅ Дизајн против искри.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Моторни Возила / Останато

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Komplet pinovi

399 МКД

Polnac za Akumulator 6/12V

1250 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам