1 / 12
Голем и ефтин стан во близина на центар
53.000 €
Цената е фиксна
13.10.2022 09:13

Охрид / Охрид

Број на соби:

3

Квадратура:

65 m²

Греење:

Струја

Спрат:

5 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Полу наместен

Лифт:

Не

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

Даме Груев бр. 256

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на трособен стан бр. 20 со вкупна површина од 65 m² (Стан со површина од 56 m², тераса со површина од 6 m², но на лице место терасата е околу 12 m² и подрум со површина од 3 m²) на ул. Даме Груев бр. 256, Зграда 1, Влез 2, Кат 5, без лифт, во Охрид, КО Охрид 2, КП 10669 со чист Имотен лист (во т.н. егејска зграда, наспроти маркетот Рамстор, на 10 мин. до центар). Станот е со југоисточна оринетација. Располага со дневна соба, трпезарија, засебна кујна со тераса на исток, спална соба детска соба, тоалет како и голема тераса на југоисток со прекрасен поглед кон Галичица и езерото, на која се излегува од дневната соба, детската соба и спалната. Станот е комплет реновиран, одлично зачуван и веднаш е вселив. Одличен е за фамилијарно живеење, но и за привремен престој, како и за туристичка дејност. Зградата има и сопствен паркинг простор со приватизирано дворно место. Цена 53000 ЕУ.

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам