1 / 8
Technics ST-G570L PXS cap
50 €
07.09.2022 14:03

Куманово / Куманово

Испраќам по карго    

Ispravni i testirani

Technics ST-G570L 50 €

Technics ST-GT350 30 €saljemo Cargom

Specifications

Type: Mono/Stereo Tuner

Tuning Bands: FM, MW

Tuning Scale: Digital

FM Tuning Range: 87.5 to 108 MHz

MW Tuning Range: 530 to 1620 kHz

Sensitivity: 1.3uV (FM), 20uV (MW)

Signal to Noise Ratio: 72dB (FM)

Distortion: 0.02% (FM)

Frequency response: 4Hz to 15kHz (FM)

Output: 450mV

Dimensions: 430 x 69 x 298mm

Weight: 2.7kg

Finish: black

Year: 1990

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

Faruk
Потврден огласувач
+38349211975
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам