1 / 1
Plinska grealka pecurka -kalorifer tajfun na gas novi! Plin
9.999 МКД
31.10.2022 09:37

Ресен

Состојба на предмет
Нов

Гас печурка (Грејач патио) е гас грејач наменет за надворешна употреба. Таа е идеална за греење на градината, кафулињата и рестораните, дворовите, терасите, итн. Со гасна печурка исто така можете да уживате во ниски температури. Опсег на греење до 60 м2. Гасната печурка користи боца со гас од 10кг, која се става во печурка. На куќиштето на грејачот има отворање преку кое вентилот на боцата за гас може да се отвори или затвори.

Гасната печурка (грејач на гас) ја дава следната температура:

На 1 m од печурката 23 ° C
На 2 m од печурката 22 ° C
На 3 метри од печурката 21 ° C
На растојание од 4 метри од печурката 19 ° C
На 5 метри од печурката 17 ° C
Технички карактеристики на производот:

Притисок во горилникот: 28-30 / 37 mbar
Номинална излезна топлина: 13,5 kW
Максимална потрошувачка на гас: 960 g / h
Три степени на греење прилагодување
Висина: 2,26 м
Дијаметарот на печурката е 0,86 м

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Уреди за греење на ГАС

Се продава од:

Железарија алати машини се за вашиот дом и работилница
Потврден огласувач
078-456-500
Испрати Е-маил до огласувачот

Tajfun tajfuni plinski GeHOCK plinski grealki-duvalki pecki

8800 МКД

Tajfuni plinski grealki - tajfun 30kw MAXPULS LPG

7350 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам