1 / 2
APARAT (KONCENTRATOR) ZA KISLOROD ZA DISENJE
520 €
550 €
14.09.2022 07:55

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Продавам нов (користен само 15 дена) апарат за кислород (концентратор за кислород) MOBIAKcare Irene Golden Series со гаранција до Август 2023.

Купен е во Медикус хелп на 22.08.2022.

Апаратот е во оригиналната кутија со упаства, гаранција и фискална.

PRODUCT INFORMATION:
- Smart control circuit which achieves up to 20% economy in energy consumption
- Smart self-test circuit with audiovisual indications of the problem on the digital screen
- Large compressor with 30% larger cylinder capacity and with the best quality SKF bearings
- Flame Trap included

TECHNICAL DATA:

- Oxygen density 93± 3%
- Weight 24 kg
- Dimensions L 390mmxW 337mmx H 620mm
- Standards: CE ISO13485
- Electronic spare parts of European origin
- Noise level less than 45dB

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Медицински материјали / Медицински производи

Се продава од:

Kosta
Потврден огласувач
070234619
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам