1 / 7
Pioneer SX-300
65 €
11.11.2022 00:39

Куманово / Куманово

Испраќам по карго    

Na uredjaju 2 izlaza rade 2 ne , sijalice na skali treba zameniti

Specifications
Tuning range: FM, MW

Power output: 7 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 30Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 1%

Damping factor: 20

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (DIN), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 70dB (MM), 80dB (DIN), 80dB (line)

Output: 150mV (line), 30mV (DIN)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Semiconductors: 1 x FET, 31 x transistors, 23 diodes

Dimensions: 441 x 132 x 324mm

Weight: 6kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

Faruk
Потврден огласувач
+38349211975
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам