1 / 12
Opel Meriva 1.7 CDTI Design Edition Automatic
8.400 €
31.05.2023 09:42

Охрид / Охрид

Марка:

Opel

Модел:

Meriva

Година:

2011

Гориво:

Дизел

Километри:

170000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

74 kw / 101 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Opel Meriva 1.7 CDTI Design Edition AUTOMATIC
-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 10/2011
-Гориво: Дизел
-Километража: 170 860 km
-Моќност: 74 kW / 100 HP
-Зафатнина на моторот: 1686cc
-Менувач: AUTOMATIC ActiveSelect (6-steps)
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Холандија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 8,4l/100km; отворено 5,0l/100km; просечно 6,2l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Темпомат
-паркинг сензори (напред, назад)
-греачи на предни седишта
-автоматски светла
-CD 400 MP3 audio system (radio/CD player with MP3 capability)
AUX-IN connection
-борд компјутер
-Bluetooth конекција
-прилагодлив кожен волан со аудио команди
-фабрички алумински бандажи
-приказ на надворешна температура
-светла против магла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-сензори за дожд
-металик боја
-ISOFIX за детско седиште
-електрика на стакла
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-Сервисна историја
-беспрекорна состојба
Платени сите давачки до регистрациja
Цена 8400 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам