1 / 5
C. BECHSTEIN B-116 Piano Klavir Пиано Пијано Пијанино Клавир
5.999 €
28.11.2022 22:33

Скопје Центар / Скопје

C. BECHSTEIN B-116
Premium Upright Piano
Made in Germany
Цена: 5.999,- евра
Месечна рата: 167,- евра

Совршенството во пијано градителството, конечно и кај нас. Единствено во пијано галеријата KRITERIUM MUSIC.
Генерален застапник за C. BECHSTEIN за Македонија.


Со особено задоволство Ве покануваме на пробно свирење и презентација на ремек делото од C. BECHSTEIN. Убедливо најимпозантното пијанино во светот, кое никого нема да остави рамнодушен.

За пијаното...
Најпрефинетото германско производство на пијана. Удобна механика споена со богат и добро избалансиран звук. Корпусот има заоблени рабови кои го нагласуваат силниот карактер и димензии кои значат импресивна акустична моќ. Фотографиите Ви нудат поглед во внатрешноста и го илустрираат одличниот квалитет на материјалите и обработката. Сите делови на акустичниот склоп прават еден доследен ансамбл кој нуди посебно живописен звук.

Кон пијаното, вклучено во цената следува:
- достава на инструментот низ целата територија на Р. Македонија;
- прво штимање по достава на инструментот;
- 3 години гаранција.

Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот. За Вашите прашања и барања Ви стоиме во секое време на располагање, телефонски и преку е-маил адресата.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

KRITERIUM MUSIC
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1
Потврден огласувач
+389 23 25 25 25
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам