1 / 11
Citroen C5 1.6 hdi
5.400 €
25.01.2023 17:20

Битола / Битола

Марка:

Citroen

Модел:

C5

Година:

2008

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2023

Сила на моторот:

80 kw / 109 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Se prodava citroen c5 2008 godina 1.6 hdi 80kw (so dpf ispraven dopolneto aditiv) Kolata e vo odlicna sostojba, bez hidraulika, mnogu ekonomicna 6.5 litri vo grad,ne e od uvoz,ima realni 230 iljadi km,osnovno nivo na oprema:
Servo
Abs Esp
Klimatronik (ladni odlicno)
Airbag
Elektrika na site 4 stakla i retrovizori
Centralno so dva kluca
Radio mp3
Parking senzori
2 kluca
Smenet nov set potisna lamela druk lager Valeo nema pominato ni 1000km
Registrirana do 05.07.2023 BEZ ZAMENI

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Aleksandar
Потврден огласувач
075633208
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам