1 / 5
Куќа со двор и бавча
35.000 €
14.09.2022 19:15

Крива Паланка / Крива Паланка

Квадратура:

153 m²

Број на соби:

5

Греење:

Дрва

Наместена:

Не

Легален објект со 124m^2 станбен простор - самостојно и 29m^2 помошни простории.
Локацијата е на 2km од Крива Паланка, на магистралниот пат за Бугарија. И на 10km до граничниот премин Деве Баир.
Земјишната парцела е легална со 820m^2.
Парцелата од едната страна излегува на магистралниот пат, а од другата истрана излегува на Крива Река.
Парцелата е погодна за одгледување на земјоделски производи. Има и овошни насади.
На парцелата има довод за вода, а објектот е приклучен на електрична мрежа.
Објектот е со квадратурата и локацијата е погоден и за семејно живеење.

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Се продава од:

Ангелчо Ристовски
Потврден огласувач
078309612
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам