1 / 10
Mercedes A170 benzin/plin 2005 godina
3.300 €
Цената не е фиксна
07.12.2022 14:33

Битола / Битола

Марка:

Mercedes-Benz

Модел:

A 170

Година:

2005

Гориво:

Бензин / Плин

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2023

Сила на моторот:

85 kw / 116 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Се продава Мерцедес А170 бензин со плин ( ловато смарт атестиран, монтиран 2020 година )
Колата поседува Avantgarde опрема.
- има 216.xxx оригинал километри ( поседува сервисна книшка до денот кога е увезена од Швајцарија ( 2019 година ).
- Борд компјутер
- ESP, ABS, SRS
- Темпомат
- Лимитер на брзина
- Клима уред ( одлично лади, сменет комплет фреон во месец јуни )
- Електрика на сите стакла и ретровизори
- Автоматски светла
- Сензори за дожд
- Греачи на предни седишта
- Два оргинал клучеви
- Фиока со ладење
- Isofix на задни седишта.
- Нов акумулатор ставен пред 3 месец ( две години гаранција )
- Нови предни амортизери ( ставени пред 6 месеци )
- Регистрирана цела година до 13.09.2023
- Четири зимски гуми 16 ки Taurus 32.2019 год произведени возени околу 7.000 км
- Сменети масло и филтри пред околу 9500 км.
Колата е во одлична возна состојба и се функционира на неа, моторот е на ланче и е во одлична состојба, има мали каросериски забелешки бидејќи не е нова кола.
Цената не е фиксна.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Ivica
Потврден огласувач
076-473-466
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам