1 / 8
******Капитал - Куќа со двор и поглед на езеро во Чекоштина*
75.000 €
18.01.2023 12:18

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

3

Квадратура:

80 m²

Број на спратови:

Приземје

Греење:

Нема

Дворна површина:

720 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Во градба

Опрема:

Празен

Година на градба:

2022

Број на балкони:

Нема

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Охрид

Куќа со дворно место на прекрасна местоположба во населба Чекоштина.
Куќата има воодушевувачки поглед кон: Охридското езеро, град Охрид и град Струга, а од задната страна гледа накај хотелот " Сончева порта ".
Прекрасниот поглед дава чувство на спокој и интимност.
Куќата е во градба, а квадратурата на истата изнесува 80 мкв.
Земјиштето околу куќата изнесува 720 мкв.
Прекрасно место на едно од најубавите локации во Охрид, совршено за фамилијарно домување или времен туристички престој.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам