1 / 2
Насад со лешници Nasad so leshnici
1.800 €
27.11.2022 20:37

Штип / Штип

Квадратура:

9400 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Се продава насад со лешници од сортата тонда џентиле дела ланѓе/трилобата. Подигнат 2015г. и ја има достигнато зрелоста за берба. Инвестицијата се враќа за 5-7г. Насадот е со сопствен систем за наводнување + има поставено систем капка по капка. Насадот е со површина од 8декари( за толку се зема субвенции) а површината на нивата е 9 декари, во ова спаѓа и додатна нива од 4ари во која има бушотина за вода ( малата нива и насадот се поврзани со подземно црево). Се наоѓа на 8ми км на патот Штип-Радовиш. Цена 2000€ - декар

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Vladimir
Потврден огласувач
071608119
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам