1 / 1
Mag 250 IPTV
1.300 МКД
21.09.2022 16:45

Кичево

Mag 250
IPTV SET-TOP BOX

ОПИС
MAG250 е клучен модел во популарната серија MAG, дизајниран за лесно лансирање во мрежи базирани на IP. Set-Top Box е дизајниран за интернет провајдери, OTT-оператори и агрегатори на содржина кои обезбедуваат услуги базирани на IPTV, OTT и VoD. MAG250 содржи цел сет на функции кои се многу барани кај операторите, како што се репродукција на дигитални ТВ канали со висок квалитет, поддршка за стриминг видео и видео на барање.

STi7105 450Mhz, Linux 2.6.23, Composite AV, HDMI 1.3, USB x 2, S/PDIF, LAN, WiFi Ready

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Сателитски антени и IPTV / IPTV

Се продава од:

B.A
Потврден огласувач
071254810
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам