1 / 12
Technics SU-810
4.500 МКД
05.12.2022 11:55

Кисела Вода / Скопје

Испраќам по карго    

Technics SU-810, kvalitetno pojacalo, dobro socuvano vo besprekorna rabotna sostojba. Mozna proba.

Specifications
Power output: 40 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Total harmonic distortion: 0.02%
Damping factor: 60
Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 76dB (MM), 91dB (line)
Channel separation: 50dB (line)
Output: 150mV (line)
Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
Dimensions: 430 x 125 x 320mm
Weight: 6.8kg
Year: 1991

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Predrag
Потврден огласувач
070402215
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам