1 / 1
Продавам компјутер за играње игри и се останато
4.499 МКД
24.09.2022 13:00

Скопје Центар / Скопје

Xaрд диск HDD:

320 GB

РАМ Меморија:

4 GB

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

HDD

Матична плоча - Intel
Процесор - Core™2 Quad Processor Q8200 2.33 GHz, Intel Smart Cache Technology 4MB (процесорот е еквивалент на i7 процесори)
Графичка картица - GT220 1GB (има VGA, DVI-I и HDMI излези)
Рам меморија - 4GB Dual channel
Хард диск - 320GB Hitachi 7200RPM
Оптички диск - LG Super-Multi: CD-R/RW/DVD-R/-R/DL/-RW/+R/+R DL/+RW
Напојување - Frontier 450W (има 6пински конектор)

Компјутерот работи одлично, има нова термална паста на процесорот и на графичката, може да се користи за играње на видео игри, канцелариска работа, онлајн настава, сурфање на интернет, гледање на видеа FULL HD резолуции, програмирање итн...
Има инсталиран Windows 10 со сите апдејти и сите основни програми.

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Реклама5
Потврден огласувач
070640032
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам