1 / 5
Чист планински мед Cist planinski med
800 МКД
20.03.2023 16:00

Ѓорче Петров / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Чист планински мед од недопрената природа на село Гари. Донесете здравје во вашиот дом преку чистиот нектар од цветовите кои растат во планинската природа.

Природниот планински мед се добива од разновидни чисти планински растенија кои изобилуваат со нектар кој е полн со лековити својства. Планинскиот мед има јако антивоспалително и антибактериско дејство. Се користи за јакнење на имунитетот и при проблеми со респираторниот систем. Помага во лекување на кашлица, воспалувања на грлото и синусите.

Особено е корисен кај децата за подобар раст и развој. Исто така се препорачува кај анемични и слаби лица, трудници, доилки, стари и изнемоштени лица, лица кои се занимаваат со физичка и умствена работа, спортисти и др. Ја поттикнува циркулацијата, ја подобрува работата на желудникот, цревата, црниот дроб и жолчката, ја подобрува кондицијата и ги јакне мускулите.

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

Дарко 07
Потврден огласувач
076455511
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам