1 / 5
Pojacalo Technics SU-610
4.200 МКД
09.11.2022 12:24

Гази Баба / Скопје

Prodavam pojacalo technics SU-610 vo odlicna sostojba deneseno od ch.Power output: 35 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 3Hz to 80kHz

Total harmonic distortion: 0.07%

Damping factor: 40

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 68dB (MM), 70dB (line)

Channel separation: 50dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 430 x 125 x 320mm

Weight: 6.3kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Enis
Потврден огласувач
070753705
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам