1 / 12
VW GOLF 7 1.6 BMT Comfortline TDI
1 €
23.11.2022 13:16

Штип / Штип

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Golf

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Каравани

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2023

Сила на моторот:

77 kw / 105 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Се продава volkswagen Golf 7 TDI 2014 година 77kw/105ks 102co2
Прва регистрација 04/2014
220000 км поминати
5 брзини
потрошувачка 3,9л/100км
Колата поседува:
Алумински бандажи 16ки со M+S гуми 205/55 r16
ABS
BAS помош при кочење
ASD/ESD самостојна диференцијала
ESP електронска програма за стабилност
ASR регулација на пролизгување на погонски тркала
7 воздушни перници
сензор за дожд
Светла xenon, bi-xenon, led - предни и задни, самостојно управување на светлата, магленки
надзор на притисок во гумите
систем за препознавање на сообраќајни знаци
аларм, алу. додатоци во внатрешноста
седишта: делумна кожа, спортски, комфорни. оптопедски, подесливи во висина
грејачи на предни седишта, масажер
Ладење во предна фиока, 12v приклучок во багажник
Автоматска двозонска клима наполнета оваа година
затемнети стакла, електрика на сите стакла
заклопување на ретровизори
кожен мултифункциски волан
темпомат
СТАРТ - СТОП систем, Autohold, електрична рачна кочница
MP3, USB, автотелефон
Навигација, touch screen, bluetoot
isofix, PDC/ parktronik, предни и задни сензори 360 степени
Систем за автоматско паркирање
Втор сопстевеник
Возилото е одлично сочувано и сервисирано, користено за семејни потреби. Максимално ниво на опрема, поседува сервисна книшка а киломтражата е внесена на секој технички преглед и може да се провери електронски на официјална страна. Без дефекти и грешки на електронска дијагностика. Заменети дискови и плочки.
Молам само сериозни без замена и прекупци
Цена по договор

тел. за контакт 076/717-136

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Vladimir
Потврден огласувач
071608119
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам