1 / 4
Gretsch G5220 Electromatic jet elektrichna gitara
29.000 МКД
02.10.2022 20:52

Гази Баба / Скопје

Гитарата е како нова, малку е свирена, доаѓа и со оригиналната кутија. Купена е од Мими Музика пред една година. Цената на гитарата во Мими е 42.500 денари. Ја профавам од финансиски причини.
Сериски број: CYG19060192
Спецификации:
Solid body
Single cut
Strap locks
BODY COLOR: Casino Gold BODY FINISH: Gloss
BODY MATERIAL Chambered Mahogany
BODY BACK: Mahogany
BODY TOP: Arched Laminated Maple
NECK MATERIAL: Mahogany
NECK CONSTRUCTION: Set-Neck
NECK FINISH: Gloss
SCALE LENGTH: 24.6" (625 mm)
FINGERBOARD RADIUS: 12" (305 mm)
FINGERBOARD MATERIAL:Laurel NUMBER OF FRETS: 22
NUT WIDTH: 1.6875" (42.86 mm)
BRIDGE PICKUP: Broad’Tron
NECK PICKUP: Broad'Tron
CONTROLS: Volume 1. (Neck Pickup),
Volume 2. (Bridge Pickup), Master Volume with Treble Bleed, Master Tone
Barajte na 071954213

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Гитари/Електрични гитари

Се продава од:

марјан николовски
Потврден огласувач
078342656
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам