1 / 12
VW JETTA 2.0 TDI - 103 KW - 2013 Canada version
По Договор
07.12.2022 19:18

Битола / Битола

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Jetta

Година:

2013

Гориво:

Дизел

Километри:

300000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2023

Сила на моторот:

103 kw / 140 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Се продава VW Volkswagen Jetta 2.0 TDI - 103KW(140HP) произведена 2013та година Canada version. Увезена од Canada во 2021ва година со најреална километража без ниту еден вратен километар.

Од опрема поседува:
ABS, ESP, SRS, борд компјутер, кожен ентериер(греачи на предните седишта), клима(лади и грее перфектно), кожен трокрак волан со команди, темпомат, подесување на волан по висина и длабина, подесување на седишта(електрични), наслон за рака напред и назад, електрика на сите стакла, 6 степен рачен менувач, дисплеј со тач, CD, MP3, AUX, SD Card, Bluetooth, греачи на ретровизори и задно стакло, светла за магла, безклучово палење, панорама кров, алуминиумски бандажи со 4 нови гуми.

Од сервиси е направено за наредниот сопственик да нема ниту еден денар влог.
Сервисирана комплетно - голем сервис(Сет ребраст ремен и водна пумпа INA и линиски ремен со затегачи).
Редовен мал сервис(Сите филтри BOSCH и масло Castrol 5w30LL(DPF).

Предница без крцкања и тропање(променети две предни спирали и два стабилизатори).
Променети се предните два дискови BOSCH и предни плочки Hella Pagid. Исто така променети се и задни два дискови и плочки Textar.

Регистрирана до 27.07.2023та година.
БЕЗ ЗАМЕНИ.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Aldijana
Потврден огласувач
076814206
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам