1 / 12
Volkswagen Polo 1.6 TDI
6.800 €
26.11.2022 13:33

Охрид / Охрид

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Polo

Година:

2009

Гориво:

Дизел

Километри:

170000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Maли градски

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2022

Сила на моторот:

55 kw / 75 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Volkswagen Polo 1.6 TDI

-Година на производство: 2009
-Прва регистрација: 06/2009
-Гориво: Дизел
-Километража: 176 800 km
-Моќност: 55 kW / 75 HP
-Зафатнина на моторот: 1598cc
-Менувач: Рачен/5 брзини
-Еколошка класа: EURO 4
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.1l/100km; отворено 3.6 l/100km; просечно 4.2 l/100km
Дополнителна опрема
-Kлима
-Спортско подвозје
-фабричко радио со ЦД
-борд компјутер
-прилагодлив волан
-ретровизори со греење
-сензори за дожд
-металик боја
-ISOFIX за детско седиште
-електрика на стакла
-централно заклучување
Два клуча
Беспрекорна состојба
Комплетна сервисна историја
до 175 474 км 01.05.2022

Цена 6800 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

УАЗ Пикап 4х4 PREMIUM

1 €

BMW 5er 530d

18900 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам