1 / 9
Продавам електричен велосипед FELT QX85
44.000 МКД
06.12.2022 08:38

Скопје Центар / Скопје

Вид на велосипедот:

Електричен

Пол:

Машки и женски

Големина на тркало:

28 "

Големина на рам:

20 "

Продавам електричен велосипед FELT QX85.
Велосипедот е во одлична сосотојба.
Во комплет со оригинална бош батерија, полнач и два клуча за батеријата.
Детална спецификација и ревју може да најдете на линкот:
https://electricbikereview.com/felt/sporte/

Introduction
MAKE:
Felt
MODEL:
SPORTe
PRICE:
$3,999 USD
BODY POSITION:
Forward Aggressive
SUGGESTED USE:
Road, Urban
ELECTRIC BIKE CLASS:
Pedal Assist (Class 1)

Electronic Details
MOTOR BRAND:
Bosch Gen2 with Shift Detection
MOTOR TYPE:
Mid-Mounted Geared Motor
MOTOR NOMINAL OUTPUT:
350 watts
MOTOR TORQUE:
60 Newton meters
BATTERY BRAND:
Samsung
BATTERY VOLTAGE:
36 volts
BATTERY AMP HOURS:
11 ah
BATTERY WATT HOURS:
400 wh
BATTERY CHEMISTRY:
Lithium-ion
CHARGE TIME:
3.5 hours
ESTIMATED MIN RANGE:
35 miles (56 km)
ESTIMATED MAX RANGE:
65 miles (105 km)
DISPLAY TYPE:
Removable Backlit Grayscale LCD
READOUTS:
Speed, 4 Assist Levels, Battery Voltage, Odometer, Estimated Range, Clock, Max Speed, Average Speed, Trip Time
DISPLAY ACCESSORIES:
Independent Button Pad with Tactile Feedback
DRIVE MODE:
Advanced Pedal Assist (Combined Torque, Cadence and Speed), (Eco 50%, Tour 120%, Sport 190%, Turbo 275%)
TOP SPEED:
20 mph (32 kph)

Bicycle Details
TOTAL WEIGHT:
40 lbs (18.14 kg)
BATTERY WEIGHT:
5.5 lbs (2.49 kg)
MOTOR WEIGHT:
8.8 lbs (3.99 kg)
FRAME MATERIAL:
Double-Butted 6061 Aluminum

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Велосипеди

Се продава од:

Goshev
Потврден огласувач
076408023
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам