1 / 7
Се продава плац, градежно земјиште, во село Љубаниште
25.000 €
Цената е фиксна
24.02.2023 18:13

Охрид / Охрид

Квадратура:

1831 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Plac vo selo Ljubanista, GRADEZNO zemjiste. Placot se naoga na patot za starata karaula. Ima moznost za priklucok na voda i struja. Placot e opkruzen so kuki Znaci vo naseleno mesto.placot e izvonredno dobro pozicioniran, i ima prekrasen panoramski pogled na ezeroto. Placot e so imoten list i geodetcki elaborat, cista dokumentacija. Za proverka na lokacijata I imoten list preku internet Katastarska parcels broj 431, mesto vikano babin dol, selo ljubanista. Cena 25.000 eura za celiot plac fiksno, a za samo odredena kvadratura cenata e 25e za m2. Na placot ima 2 divogradbi so nepoznati sopstvenici i nereguliran status. Levo i desno od kukite placot e sloboden za izgradba so povrsina od sekoja strana od po poveke od 600m2.
Broj za kontakt 075585555 Dean.

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава / Можна е замена од:

Dean
Потврден огласувач
075585555
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам