1 / 4
Tester penkalo za glicerinska tecnost glicerin vo vozilata
490 МКД
13.10.2022 20:01

Куманово / Куманово

Тестер со 5 LED индикатори за квалитетот на глицеринската течност на кочниците кај автомобилите (одредува количина на вода во течноста врз основа на спроводливоста на истата).
Користи батерија AAA (вклучена во цената).
Се притиска копчето на горната страна на пенкалот, светнува првата зелена LED диода која покажува дека ставената батерија е добра. Кога се става во течноста засветува едно од двете портокалови диоди доколку е течноста во добра состојба или наредните две црвени доколку течноста треба да се замени.
Цената е промотивна.

Категорија: Моторни Возила / Останато

Се продава од:

Oglasnik
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам