1 / 10
RENAULT KADJAR 1.5 DCI energy Hypnotic 2016
По Договор
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

27.01.2023 12:03

Струга / Струга

Марка:

Renault

Модел:

Kadjar

Година:

2016

Гориво:

Дизел

Километри:

160000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2023

Сила на моторот:

81 kw / 110 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Се продава RENAULT KADJAR 2016
DCI ENERGY HYPNOTIC ECO2
1.5, 81 KW, 110 HP, AUTOMATIC
Регистриран до 13.07.2023, со зелен картон
Направен комплет голем сервис (ребрасти, водна, менувач) и мал сервис, доказ фри,
FULL OPREMA:
Екстра економичен и моќен
Потрошувачката на гориво
4 l/100 km (град)
3,5 l/100 km (отворено)
Класа на емисија еуро 6 еко 2
Климатизација, двозонска
Потпирач за рака
Автоматска контрола на климата
Темпомат и ограничувач на брзина
Електрични странични ретровизори
Држач на ридови
Централна брава на вратата без клуч, Keyless два клуча
Кожен волан
Сензор за светлина
Лумбална поддршка
Мултифункционален волан
Систем за навигација
Камера на системот за помош при паркирање
Сензори на системот за помош при паркирање напред
Сензори на системот за помош при паркирање назад
Електрични прозорци
Сензор за дожд
Греење на седиштата
Затемнети стакла
Bluetooth
Говорни команди
MP3
Радио
USB
ABS
Монитор на слепа точка
Дневни светла, автоматски со сензор
Електронска контрола на стабилноста
Светла за магла
Помош за долго светло
Имобилизатор
Фул LED
LED дневни светла
LED фарови
Систем за предупредување за напуштање лента
Систем за следење на притисокот во гумите
Контрола на тракција
Препознавање сообраќаен знак
Алуминиумски тркала (19") летни гуми 65%
Алуминиумски тркала (17") зимски гуми 100%
Багажник на покривот
Ентериер кожа, боја црна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Xxx
Потврден огласувач
078362713
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам