1 / 1
20 HEKTARI PARCELA ZA FOTOVOLTAICI
10.000.000 €
Цената не е фиксна
17.10.2022 21:35

Свети Николе / Свети Николе

Квадратура:

350000 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

АТРАКТИВНО ПРИВАТНО ЗЕМЈИШТЕ

Се продава атрактивно земјиште од 35 хектари (350 000м2) за поставување на фотоволтаични панели со готова конструкција од 20 хектари со можност на производство до 26 мегавати.
Во близина на 1,2 км на 2 трафостаници од х 25 мегавати.

Инфо на тел. бр: +18186331346
+389 70 903 824
WhatsApp: +18186331346
Viber: +18186331346

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

AM
Потврден огласувач
+18186331346
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам