1 / 12
Ford Fiesta 1.6 TDCi Titanium
7.700 €
04.05.2023 16:36

Охрид / Охрид

Марка:

Ford

Модел:

Fiesta

Година:

2013

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Maли градски

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2022

Сила на моторот:

70 kw / 95 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Ford Fiesta 1.6 TDCi Titanium
-Година на производство: 2013
-Прва регистрација: 05/2013
-Километража: 200 300 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 70kw/95кс
-Зафатнина на моторот: 1598cc
-Менувач:Рачен/ 5 брзини
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Франција
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,4l/100km; отворено 3,2l/100km; просечно 3,l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-Кожен волан со мулти-опции
-паркинг сензори
-Bluetooth
-Stop&Go-System
-Систем за помош при возење: Active City Stop
-Систем за пратење на ленти (active lane assist)
-Pack-Access - самостојно паркирање
- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-подеслив трокрак кожен волан
-термална заштита на стакла
-дневни светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Сервисна книшка
Последен сервис 28.03.2022 на 193 985 км
Беспрекорна состојба
Еден преходен сопственик
Платени сите давачки до регистрација
2 клуча
ЦЕНА : 7700 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам