1 / 12
*** Капитал *** Куќа со дворно место Горна Влашка Мала
260.000 €
20.02.2023 11:33

Охрид / Охрид

Број на соби:

5

Квадратура:

221 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

68 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Наместен

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

3

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Нема

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Ул. Питу Гули Охрид

Ексклузивна понуда:
Куќа во Охрид во урбана заедница Горна Влашка Мала, улица " Питу Гули", во непосредна близина на автобуската станица.
Вкупна површина на парцела 221 мкв. Станбена површина 112 мкв. Куќата е со катност П + 2.
Распоред на приземје: дневна со трпезарија, кујна, остава и бања, излез во двор.
Распоред на кат 1: голема дневна со трпезарија и кујна, купатило и балкон со скали за излез во двор.
Распоред на кат 2: две спални соби, бања и балкон.
Карактеристики: Куќата се продава комплетно опремена со модерен мебел и електрични уреди. Од уреди за греење, куќата поседува парно, две инвертер клими и печка на пелети. Купатилата во куќата се снабдени со проточни бојлери. Купатилата и кујните се модерно опремени.
Приземјето е поплочено, додека на првиот кат има паркет а на вториот кат ламинат. Внатрешните скали од приземјето до вториот кат се од мермер, терасите, внатрешните и надворешните скали од дворот се обложени исто така со мермер.
Куќата од надворешна страна е покриена со ролетни и надворешна, сигурносно блиндирана врата.
Куќата е под 24/7 надзор од камери.
Куќата е со дворно место, а во истото има и помошна просторија.
Во непосредна близина на куќата има: автобуска станица, бензиска пумпа, ресторан, училиште, градинка, маркети, аптеки итн.
Куќата се продава, но исто така е можна замена за стан со доплата.
Идеално место за семејно живеење.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам