1 / 11
AUDI A4 2.0TDI-105KW(143HP) FACELIFT(FULL LED) 2011/12
12.499 €
Цената не е фиксна
01.02.2023 17:16

Битола / Битола

Марка:

Audi

Модел:

A4

Година:

2011

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

03.2023

Сила на моторот:

105 kw / 143 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Се продава перфектно зачувано Audi А4 2.0 TDI DPF 105 KW(143HP) B8 Facelift модел(FULL LED) BI XENON, EURO 5 STANDARD, 10/2011 година со оригинални 200.XXX KM.

Од опрема поседува:
ABS, SRS, ESP, Airbag, борд компјутер, климатроник(лади и грее перфектно - не фали ниту грам фреон), кожен трокрак волан со команди и подесување по висина и длабина, темпомат, автоматски светла, греачи на ретровизори и задно стакло, сензор за дожд, магленки(напред и назад), прскалки на фарови, bluetooth, сензор за паркирање, електрика на сите стакла, AUX, 6X CD, SDcard, Audi Symphony перфектно озвучување, BI XENON, FULL LED напред и назад, Start-Stop систем, ел. рачна, наслон за рака напред и назад, ISOFIX на задни седишта, фабрични завеси на задни стакла, 17ки фабрични ауди бандажи. 2X патосници(зимски и летни). Ставени се клима фолии на задните стакла кои што се атестирани и впишани во сообраќајна. Колата поседува ОРИГИНАЛНИ 3 ФАБРИЧНИ КЛУЧЕВИ!!!

Од сервиси направено е следното:
На 175.000km(комплет сет ребраст ремен водна пумпа и линиски ремен со затегачи) од брендот Bosch.
Редовен мал сервис на 195.000km(сите филтри оригинал Audi и масло Castrol 5W-30LL DPF).
Исто така на 175.000km променето е комплет сет за кумплуг(замаец, ламела, потисна и друг лагер) од брендот Sachs. Променти предни два дискови ATE и предни плочки Hella Pagid.
Колата поседува 4x зимски гуми Sava Eskimo 225/50R17 DOT 5020, прв пат монтирани во 2021ва година. Летни гуми Petlas Velox Sport 225/50R17 DOT 1522 прв пат монтирани 2022ра.

Регистрирана до 16.03.2023 година.Дозволувам проверка во овластен сервис за исправноста на возилото.Околу цената има простор за договор по видување на возилото и ве замолувам БЕЗ ЗАМЕНИ И НЕПОТРЕБНИ КОМЕНТАРИ.

За повеќе информации слободно јавете се.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Stefan
Потврден огласувач
078977447
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам