1 / 12
Се продава куќа со двор во Охрид
300.000 €
26.10.2022 21:10

Охрид / Охрид

Број на соби:

15

Квадратура:

266 m²

Број на спратови:

3 спрата

Греење:

Друго

Дворна површина:

238 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Празен

Број на балкони:

3 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Охрид

Се продава куќа со катност Пр+Кат 1+Кат 2 + легална доградба со катност Пр во која стан со површина од 37 м2 кој е посебна целина и со посебен влез и пристап кон двор. Вкупната станбена корисна површина е 266 м2.
Градбата е изградена врз основа на уредна градежно со вкупна станбена површина од техничка документација со запишани права во јавни катастарски книги на име на сопственикот-продавачот, без правни пречки за ставање во правен промет, без никакви товари.
Недвижниот имот е наоѓа на ул.Питу Гули на мирна локација во близина на градинка, школа, маркети за прехрана, маркети за бела техника и овозможува високо квалитетно домување.
Куќата се состои од следните етажи

Приземје:
гаража, подрум, котлара (осветлени со природно светло)

Приземна доградба:
дневна кујна, спална соба, купатило ( засебен објект со пристапен влез од главна улица и директен излез/влез од и кон двор)

Kat 1 : ходник
купатило со перална,
купатило со вц и туш,
дневна со трпезарија која има пристап кон балкон тераса
и кујна која е засебна но со врата и функционално споена со дневен порестој. Дневниот престој е разигран на ниво со две степеници.
Просторија-остава
гостинска спална соба(работна соба) и шпајз
Приземјето е на две нивоа
Од ходникот скала води кон втор кат.

Кат 2:
ходник,
купатило
родителска спална соба со тераса
спална соба со балкон
Посебен ходник

Куќата е изградена на градежно земјиште со габарит од 115 м2 на која припаѓа двор со површина од 159 м2 и двор со површина од 79 м2. Станот кој се наоѓа на приземје издвоен како посебен реален дел –во доградбата има габарит со површина од 47 м2.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Лилјана
Потврден огласувач
075295000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам