1 / 9
Sennheiser e 604
По Договор
15.01.2023 16:57

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

Динамичен инструментален микрофон

E 604 е микрофон со кардиоиден инструмент за слушање тапани, дувачки и дрвени дувачки инструменти.

идеален, на пример, за томови, замки, перкусии
Карактеристики: кардиоид
Фреквентен одговор: 40 - 18.000 Hz
Чувствителност: 1,8 mV/Pa @ 1 kHz
Куќиште направено од цврста пластика засилена со стаклени влакна
нечувствителен на удари и структурна бучава
највисокиот звучен притисок (над 160 dB) се пренесува без изобличување
многу низок внатрешен шум
Намотка за компензација на потпевнување
лесна инсталација благодарение на компактниот дизајн
интегриран држач за статив
Кошница за говор: не'рѓосувачки челик
Димензии (Ø x L): 33 x 59 mm
Тежина без кабел: 60 g
Вклучува стегач и торба за бандаж MZH 504/604

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Микрофони

Се продава од:

Goran
Потврден огласувач
070236051
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам