1 / 5
РАБОТА ВО МИНХЕН ГЕРМАНИЈА ЗА СТУДЕНТИ И ЕУ ДРЖАВЈАНИ
200 €
Цената не е фиксна
23.11.2022 11:53

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов

Категорија:

Општи работни места

Пол :

Не е важно

Образование:

Не е важно

Возачка дозвола:

Не е важно

Познавање на јазици:

Не е важно

Компјутерски вештини :

Не е важно

Посредување за студенти и ЕУ државјани за McDonald's во Минхен, Сојузна Република Германија на максимален период од 3 месеци со и БЕЗ работно искуство. Познавањето на германски јазик НЕ е задолжително, но е пожелно.

Опис на работа:
- Работа во кујна
- Сервирање на храна
- Работа на каса
- Чистење на опрема
- Достава

Плата:
* Платата изнесува 2112€ со сатница од 12.5€ (39 часа неделно).
* Загарантирани бонуси. Можност за повеќе работни часа и/или денови. Сите прекувремени работни часа се платени по сатница од 12.5€, а НЕ заменети со слободни денови. Сите работни часови кои се повеќе од 169 во месецот се сметаат за прекувремени. Дополнително во месецот следуваат 2 платени слободни дена.

Ценовник за услуги:
* Само посредување: 200€ (евра) - препорачано за оние кои имаат работно искуство во Германија и ги знаат сите потребни процедури.
* Посредување, помош околу пронаоѓање на смештај, пречек на автобуска станица и помош околу пријава/регистрација во општина: 300€ (евра) - препорачано за оние кои не ги знаат процедурите за почеток со работа.
50% од целокупуната сума се наплаќаат од напред и 50% по добивањето на работната дозвола. Доколку работна дозвола не добиете, парите ги враќаме назад.

Сезоната започнува од 15.12.2022 и трае до 31.03.2023.

За повеќе информации јавете се или пишете на:
070/409-052

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од:

Филип
Потврден огласувач
070409052
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам