1 / 11
Kia Sportage 2.0 dizel 4x4
4.199 €
27.01.2023 19:05

Виница / Виница

Марка:

Kia

Модел:

Sportage

Година:

2002

Гориво:

Дизел

Километри:

170000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2023

Сила на моторот:

64 kw / 87 ks

Kласа на емисија:

Еуро 3

Цена:4200€
Последна цена:4200€
Цена за да дојдете и да го земете:4200€
Цена за во ќеш:4200€

Опис:
Модел: Kia Sportage I 4x4 2.0d
Произведено: 2002

Менувач: рачен 5 + R, брзи и спори (функционираат одлично)

Мала потрошувачка


ОПРЕМА:

-Електрика на стакла

-Електрика на ретровизори

-Серво

-Клима (исправна)

-Подесување на волан

-Лед светла

-Roof rack bar

-Алу Фелни 

-Добри гуми Мишелин 85%

-Подигнат +5cm 

-Кука


Направен голем и мал сервис

Сервис на погон 4х4
Сменети 2х зглоба и 2 хубови

Греачи

Следен сервис (улје и филтри) за 10.000км

Регистриран до 07/2023

Нема корозија
 (паднат лак)
Зачуван ентериер, секое копче во функција


Возилото е одличен теренец со мала потрошувачка, во топ состојба и домаќински одржавано 


Може да се види и проба на терен во секое време

Ако барате џип за пониска цена барајте други огласи има поефтини, ако барате здрав џип за своја душа и без никакви дополнителни вложувања, повелете…

Не одам во странство и не е итно

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Ivan
Потврден огласувач
076569171
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам