1 / 3
Apple AirPort Express A1264 Wi-Fi Base Station
800 МКД
02.02.2023 19:38

Аеродром / Скопје

The AirPort Express has two Ethernet ports and a USB port for sharing printers on the wireless network. It also has a 3.5 mm audio output jack which you can connect to a speaker or amplifier. With this setup, you can use AirPlay to send music to the AirPort Express which will be played on the external speaker. The 3.5 mm jack also doubles as a miniature digital optical audio output, so you can connect the AirPort to a digital amplifier with a fiber cable as well.

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Вмрежување, Рутери

Се продава од:

Z
Потврден огласувач
077740847
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам